Niedziela, 27 listopada 2022 r.,
imieniny: Waleriana, Wirgiliusza

Ważna informacja dla Rodziców!

Szanowni Rodzice

W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadków zachorowań na koronawirusa ; na polecenie Ministra Edukacji Narodowej ,Głównego Inspektora Sanitarnego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty informuję o bezwzględnym zakazie przyprowadzania do przedszkola chorych dzieci.

       Dyrektor Przedszkola Lidia Poterek

Dzieci u których nauczyciele zaobserwują objawy chorobowe, po poinformowaniu rodzica , muszą zostać niezwłocznie odebrane z przedszkola przez rodziców lub osoby upoważnione.

Uspokajam rodziców, że jeżeli dziecko nie miało kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw,

Powiadamiam rodziców dzieci do 8 roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola należy mu się zasiłek opiekuńczy (art.32 ust.1 lit.a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U.2017, poz.1368);

Proszę o sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformować o jej działaniu innych - tel. 800 190 590 ( czynna całodobowo )

Informuję, że w przedszkolu wywieszone są instrukcje dotyczące mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej z którymi proszę się zapoznać .