Sobota, 24 października 2020 r.,
imieniny: Marcina, Rafała
Informacje dla rodziców dzieci nowo przyjętych
Zapytanie ofertowe
Przerwa wakacyjna
Konkurs "Moje przedszkole"
"Zdalna praca" przedszkolaka

Drodzy Rodzice!

W związku z koronawirusem zawieszone zostały zajęcia w przedszkolu. Jest to dla wszystkich bardzo trudny czas. W trosce o zdrowie dzieci, zostajemy w domu. Przedstawiamy kilka propozycji, które pomogą przetrwać odosobnienie dzieci przez kilka najbliższych dni. 

Czytanie książek - wspólne czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami, a dzieckiem.Ma wpływ na rozwój wyobraźni dziecka, rozwija inteligencję, wzbogaca słownictwo. Jeżeli dobierzemy odpowiednią lekturę, dzieci będą utożsamiały się z książkowym bohaterem.

Bawcie się -  puzzle, gry dydaktyczne, gry planszowe, a także zabawy z naszego dzieciństwa:

  • Namiot, baza (wystarczą krzesła i koc), 
  • Wystawcie sztukę teatralną - znów, wystarczą krzesła i koc, bohaterów możecie zrobić wykorzystując drewniane łyżki albo wykorzystać lalki i pluszaki znajdujące się w domu,
  • Twórzcie własne gry. Najpierw będzie trzeba poświęcić czas na wymyślanie reguł i zrobienie planszy, później - na granie,
  • Pamiętajcie o ruchu. Można bawić się  w chowanego, zrobić tor przeszkód, bawić się w "ciepło-zimo", przy uzyciu taśm malarskich mozna zrobić grzybka albo chłopka :)

Działalność twórcza - Dzieci uwielbiają malować, ciąć, kleić. Potrzebujemy do tego papieru, kleju i nożyczek, guzików, tasiemek, kawałków materiału i wszystkiego, co tylko może się przydać do prac plastycznych. Pozwólcie dzieciom na kreatywność. Mozna wykonać Marzannę :)

Masa plastyczna (to tylko mąka, sól i woda), z której można ulepić właściwie wszystko.. Masę utwardzamy w piekarniku, a później malujemy. 

Eksperymentujemy -  zabawa może być zajęciem na długie godziny, czy kryształki soli, które powstają na umoczonej w słonej wodzie nitce. Instrukcje domowych eksperymentów znajdziecie w sieci, do przygotowania wielu z nich wystarczą produkty, które mamy w domach.

Na bieżąco będziemy umieszczać różne formy zabawy; łamigówki, gry, szlaczki, inteligentne kolorowanki, które bawią i uczą. Zachęcamy rodziców do wydrukowania zadań. (Dokumenty - pliki do pobrania)


Czytaj również

2020-10-15, 19:22:01
Zbiórka kasztanów zakończona!
2020-10-08, 19:06:07
Akcja "Pod biało-czerwoną"
Przedszkole Nr 39 "Sto Pociech",
ul. Transportowa 2, 85-790 Bydgoszcz
www.sto-pociech.pl